gry na nude w samochodzie

3 darmowe gry na nudę w samochodzie

Kto ma dzieci, ten wie, że wybierając się w dłuższą podróż samochodem, czy to na weekend, na wakacje czy ferie, trzeba dzieciom zapewnić jakąś rozrywkę. Inaczej, już 100 metrów od domu usłyszymy „Mammooo, nuuuudzę się! Daleko jeszcze?” Oczywiście istnieją dzieci, chociaż ja takich nie znam, które potrafią zająć się same sobą. Na przykład czytają książki albo szydełkują w samochodzie, ale coś mi się zdaje, że dużo częściej usłyszymy w czasie jazdy „Mamooo, mogę twój telefon?”. Wychodząc naprzeciw tym realiom, stworzyłam 3 darmowe gry na nudę w samochodzie, idealne właśnie na tablet lub telefon.

Mała powtórka angielskich słówek w formie zabawy jeszcze nikomu nie zaszkodziła

Nie jestem zwolenniczką gier w telefonie, ale wiem, że dzieci uwielbiają się nimi bawić. Dlatego zadbałam o to, żeby gry, które dla was stworzyłam, łączyły edukację i zabawę ze sobą. Gry bazują na słówkach, które widzimy za oknem podróżując. Niektóre są łatwiejsze, takie jak car, dog czy family, ale mamy też takie jak bridge, ambulance czy hospital. Dzięki temu zarówno starsze jak i młodsze dzieci mogą grać w te gry. Dla jednych będzie to zabawna powtórka, inne nauczą się czegoś nowego. Poniżej znajdziecie opis gier oraz instrukcje.

Car Window Bingo

Car Window Bingo to pierwsza gra na nudę w samochodzie w moim zestawie, która równocześnie jest słowniczkiem. Jeśli dziecko nie wie jak nazywa się rzecz, której szuka, może na nią kliknąć a pojawi się słówko.

Następnie klikamy w pisak w prawym górnym rogu i zaznaczamy lub skreślamy rzeczy które widzimy za oknem. Można grać, tak jak w standardowym bingo. Gra kończy się, kiedy mamy zaznaczone pięć rzeczy w rzędzie poziomym pionowym lub na skos. Możemy grać dalej i spróbować zaznaczyć wszystkie rzeczy z planszy.

gry na nudę w samochodzie

Rysowanie rzeczy na daną literkę

Dzieci lubią rysować, tym bardziej na tablecie czy telefonie. Dlatego druga gra w moim zestawie właśnie na tym polega. Najpierw szukamy za oknem rzeczy, które zaczynają się na określone w grze literki, a potem próbujemy rysować je za pomocą pisaka w prawym górnym rogu.

gry na nudę w samochodzie

Wyszukiwanka słów

Trzecia gra to lubiana przez wszystkich wyszukiwanka. Do znalezienia mamy 10 słów związanych z rzeczami, które widzimy po drodze. Słówka są ukryte również na skos lub od tyłu dla utrudnienia. Tutaj też zaznaczamy słówka aktywując pisak.

gry na nudę w samochodzie

Jeśli natomiast nie chcecie używać telefonów czy tabletów podczas jazdy samochodem, możecie też wydrukować sobie plansze z grami. U nas obie wersje gier zostały już wielokrotnie przetestowane i mimo, że zawsze są takie same, jeszcze się nie znudziły. Jeżdżąc w różne miejsca, zawsze kolejność przedmiotów za oknem jest inna. Czasami gra bingo kończy się szybciej, a czasami trwa dłużej. Rysowanki czasami zamieniamy na pisanie wyrazów. A przy wyszukiwance odmierzamy czas i pobijamy nowe rekordy w znajdowaniu słów.

W Warszawie za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe. Jeśli gdzieś wyjeżdżacie, warto zabrać ze sobą ten zestaw gier. U nas babcia z dziadkiem też blisko nie mieszkają, więc gry już w ten weekend ponownie pójdą w ruch.

Pobranie darmowych gier na nudę w samochodzie jest możliwe z Igraszkowego sklepu, w kategorii bezpłatne materiały.