blog nauczyciela angielskiego Zarosinska

Dzień zaczynam od kawy. Zanim cokolwiek zrobię potrzebuję się obudzić. To jest ta chwila w stylu “nie mów do mnie teraz”. Zazwyczaj trwa to około pół godziny, zanim jestem gotowa do rozpoczęcia dnia…

kubek kawy lektorka angielskiego quote

Bardzo często zaraz po porannej kawie zaczyna mi się wena. Łapię ten moment i wyciskam z niego ile się da – piszę bloga, planuję układ lekcji, szykuję szkolenie dla moich lektorów, przygotowuję nową grę – ogólnie można powiedzieć – “tworzę”. Tworzę ile się da, aż tu nagle patrzę na zegarek – o rany! Koniec. Czas przygotować się do pracy.

Creativity is a drug I cannot live without. ~ Cecil B. DeMille

blog nauczycielki angielskiego 2
blog nauczycielki angielskiego 3
blog nauczycielki angielskiego 1

Na co dzień uczę języka angielskiego i niemieckiego w szkole językowej The Palms w Warszawie, której jestem współwłaścicielką. Najbardziej lubię uczyć dzieci – daje mi to ogromną satysfakcję. Dziecięca szczerość i wyobraźnia motywuje mnie do pracy każdego dnia.

Zanim ruszę do pracy, gotuję i przygotowuję “pudełkowe” posiłki. Nie lubię gotować dla dużej liczby osób, właściwie najlepiej mi wychodzi jak gotuję dla siebie i męża. Wiem jednak, że moje kulinarne eksperymenty mają swoich zwolenników w rodzinie. Moja siostra dzwoni po przepis nawet jak gotuje zupę! Zdradzę tu mój sekret – kurkuma i curry. Oto rozwiązanie na wyjątkowe danie!

blog nauczycielki angielskiego 5 1
blog nauczycielki angielskiego 4

Nauczanie dzieci to moja największa pasja

blog anglistki

Już prawie 10 lat temu stworzyłam szkołę językową – chciałam pracować w idealnym miejscu, w którym ważna jest jakość nauczania. Szkoła The Palms to nasza rodzinna firma, w której pracuje również mój mąż, moja siostra, czasami moja chrześnica i kilkunastu lektorów w każdej z dwóch naszych placówek – na Ursynowie i w Wilanowie.

To miejsce dla lektorów z pasją, którzy tak jak ja, mają potrzebę tworzenia. Wierzę bardzo w wizualną spójność lekcji. Dzięki ładnym obrazkom moi uczniowie lepiej zapamiętują materiał z lekcji. Jeśli te same obrazki pojawią się w kilkunastu grach językowych podczas kilku kolejnych lekcji, to nauka staje się przyjemnością a efekty pojawiają się bardzo szybko.

Część dnia poświęcam na sprawy związane z zarządzaniem szkołą, a po południu również uczę. Uwielbiam zajęcia z dziećmi i nie wyobrażam sobie swojego dnia bez grania w gry!

Bądź na bieżąco z tym co tworzę!