Easter worksheets gry dla dzieci na ZoomEaster worksheets to pierwszy zestaw gotowych materiałów na tematyczną lekcję, którymi dzielę się z Wami. Otwieram tym samym nową serię wpisów pt. “Gotowce i pewniaki”. Będę w tych wpisach dzielić się z Wami gotowymi pomysłami stworzonymi przeze mnie na lekcje, które prowadzę. Mogę Was zapewnić, że rozwiązania są przetestowane na zajęciach i dopasowane do różnych języków. Sama uczę angielskiego i niemieckiego, zarówno dzieci, jak dorosłych.

Od ponad dwóch tygodni żyjemy w naszej szkole w rzeczywistości online. W między czasie udało nam się wybrać najlepszy z możliwych programów do nauczania online  – Zoom. Uruchomiliśmy również wszystkie nasze kursy grupowe zarówno te dla dorosłych, młodzieży jak i dla dzieci.

Niestety w pracy online z dziećmi nie jest kolorowo. Ci którzy są tu ze mną już od dawna, wiedzą, że kocham interakcję i gry ruchowe. Najbardziej lubię grać na dywanie i szczególnie kocham naklejki, bez których do tej pory nie potrafiłam się obejść. O naklejkowych cudach przeczytacie tutaj. Dla kogoś kto lubi zajęcia z tak zwanym „pieprzykiem”, odnalezienie się w tej nowej sytuacji bez dywanu jest bardzo trudne.

Nocami przeszukiwałam internet, aby znaleźć coś interesującego dla dzieci, aby  zaangażować ich  w taki sam sposób jak było to w szkole. No i oczywiście znalazłam różne worksheets np. na stronie www.mes-english.com, które można udostępnić na ekranie w programie Zoom dzieciom, ale były one dalekie od ideału.

Złe strony worksheets znalezionych w internecie:

  • większość gotowych gier dla dzieci jest w pionie, co ogranicza jakość worksheetu w momencie udostępniania go na ekranie,
  • szukając materiałów w sieci, znajdujemy różnego rodzaju worksheets od różnych autorów a co za tym idzie rzeczy przygotowane na zajęcia nie są ze sobą spójne oraz mają różne obrazki i grafikę – dla estetów takich jak ja to jest duży problem,
  • worksheets znalezione w sieci nigdy w 100% nie pasują do materiału który mamy akurat w podręczniku, więc i tak trzeba je przerabiać co zajmuje dużo czasu.

Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć fakt że nie wszystkie dzieci, szczególnie te małe umieją posługiwać się programem Zoom, co utrudnia przeprowadzenie interaktywnej i angażującej dzieci lekcji.

Cudowne rozwiązanie

Postanowiłam więc wziąć sprawy we własne ręce i stworzyć idealne worksheets gry dla dzieci. Materiały te będą oczywiście w poziomie, będą miały spójną grafikę oraz legalnie zakupione obrazki, które dodatkowo będą w pełni pasowały do zajęć.

Dodatkowo materiały te będą wymagały tylko trzech umiejętności dzieci w programie zoom. A będzie to rysowanie, pisanie i stawianie pieczątek. Genialne prawda?

Oto niespodzianka! Pewnie się zastanawiacie, dlaczego o tym piszę. Ano dlatego, że postanowiłam z racji tego że zbliża się Easter udostępnić Wam zrobione przeze mnie, absolutnie wyjątkowe Easter worksheets – gry dla dzieci, które będziecie mogli za darmo sobie tutaj pobrać!

Easter worksheets – gry dla dzieci

  • Pierwszy Easter worksheet to tak zwane flashcards. Służą mi one głównie do prezentowanie słownictwa jak i potem odpytywania dzieci. Dzieci zapytane o dane słówko zaznaczają je na ekranie na kolorowo.
  • Drugi Easter worksheet to gra wyścigi. Pisałam o niej już tutaj, ale była to wersja dywanowa. Tutaj mamy wersje dostosowaną do programu Zoom. Gramy podobnie, tyle że dzieci stawiają wirtualne pieczątki.
  • Trzeci Easter worksheet to gra planszowa. Tutaj dzieci znów korzystają z pieczątek ale służą one jako pionki. Dodatkowo do gry jest kostkowa legenda. Każdy numer mówi co trzeba zrobić z wyrazem na którym się stanie: przeliterować, zaśpiewać a może wykrzyczeć.
  • Czwarty Easter worksheet to zaszyfrowana wiadomość. Raczej dla dzieci już starszych. Pod każdym symbolem ukryta jest literka, a literki połączone w całość dadzą nam wyraz związany z Easter.
  • Piąty Easter worksheet to znana wszystkim wyszukiwanka wyrazów. Każdy je lubi, szczególnie świetnie sprawdza się w trakcie zajęć online.
  • Szósty Easter worksheet do gra 6×6. Tutaj dzieci rzucają dwoma kostkami i pieczątką zakreślają wyraz który wypada. W ostatnim poście pisałam Wam o aplikacjach do rzucania kostką na telefon.
  • Siódmy Easter workseet to znana wszystkim gra w kółko i krzyżyk. To moja gra z dzieciństwa i bardzo ją lubię Tutaj wersja do grania online w programie Zoom.

Aktualizacja z dnia 2021/11/31: Niestety ten pakiet materiałów już nie jest dostępny do pobrania. 

Nowe materiały Easter Games w PDF oraz Easter Games Online są dostępne w sklepie od 31.03.2022